Диабетка

НІ діабету: створіть свій план здорового харчування

309просмотров

Якщо ви вважаєте, що для вас не актуальні рекомендації по діабетичній дієті, тому що у вас немає діабету, то помиляєтеся. Бо ідеальна дієта для людей з діабетом або з погрозою діабету — це просто збалансоване, здорове меню на кожен день, яке може бути корисне будь-кому.

Отже, діабетична дієта — це план здорового харчування, який природно багатий поживними речовинами і містить мало вуглеводів і калорій. Ключовими елементами є овочі, фрукти і зернові. Насправді, діабетична дієта — кращий план харчування для більшості людей.

Чому вам потрібно розробити свій план здорового харчування?

Якщо у вас діабет або предіабет, ваш лікар, ймовірно, порекомендує вам дотримуватися дієти і розробити для себе план здорового харчування, який допоможе вам контролювати рівень цукру в крові (глюкозу), свою вагу і фактори ризику серцево-судинних захворювань, таких як високий артеріальний тиск, високий рівень холестерину, атеросклеротичні зміни судин.

Коли ви споживаєте зайві калорії і жир, ваше тіло викликає небажане підвищення рівня глюкози в крові. Якщо рівень глюкози в крові не контролюється, то підвищений вміст глюкози (гіперглікемія) протягом часу призводить до довгострокових ускладнень, пов’язаних з руйнуванням дрібних судин і нервових закінчень, що призводить до нейропатії, втрати зору, порушення функцій нирок, хвороби серця та ін.

Хоча, як з’ясовується, так просто допомогти собі зберігати рівень глюкози в крові в безпечному діапазоні, вибираючи здорову їжу і відстежуючи свої звички.

Чому потрібно контролювати свою вагу

Сучасні дослідження стверджують, що для людей з діабетом необхідно підтримувати режим вживання їжі, вживати здорову їжу і контролювати розмір своїх порцій. Відомо, що якщо людина споживає з їжею калорій більше, ніж витрачає, то надлишки енергії, отримані з їжею, перетворюються в відкладення жиру. А зайва вага може бути як причиною розвитку діабету 2 типу, так і ускладнюючим фактором перебігу хвороби для тих, у кого вже є діабет.

Так же читайте:  Сахарный диабет 2 типа. Причины

Для більшості людей з діабетом 2 типу втрата ваги також може полегшити контроль рівня глюкози в крові і пропонує безліч інших переваг для здоров’я.

Якщо вам потрібно схуднути, діабетична дієта забезпечує добре організований і ефективний спосіб безпечно досягти своєї мети.

Діабетична дієта заснована на триразовому харчуванні в звичайний час. Це допоможе вам краще використовувати інсулін, який організм виробляє або отримує за допомогою ліків.

РЕКОМЕНДОВАНІ ПРОДУКТИ

НЕ РЕКОМЕНДОВАНІ ПРОДУКТИ

Як стверджують дослідники клініки Mayo, діабетична дієта — це просто план здорового харчування, який підійде для кожного, хто піклується про своє здоров’я і хоче залишатися активним до глибокої старості.

Нагадаємо, неінфекційні (хронічні) захворювання роблять найбільш вагомий внесок у загальний тягар хвороб. Україна до цього часу не мала загальнонаціональних репрезентативних даних про основні фактори ризику неінфекційних захворювань, що є перешкодою для прийняття науково обґрунтованих рішень для покращення ситуації.

Для отримання об’єктивної інформації про поширення факторів ризику НІЗ та подальшого вироблення підходів до профілактики і боротьби з НІЗ в Україні вперше було проведено національне репрезентативне дослідження STEPS.

STEPS – це підхід, рекомендований ВООЗ для епіднагліду за факторами ризику НІЗ. Дослідження STEPS вивчає поширеність НІЗ та їх факторів ризику, використовуючи стандартизоване анкетування, проведення фізичних та біохімічних вимірювань.

Детальна інформація за посиланням https://phc.org.ua/news/v-ukraini-vivchatimut-poshirenist-faktoriv-riziku-neinfekciynikh-zakhvoryuvan