Борщівник – небезпечна рослина!

Борщівник – небезпечна рослина!
Автор:
HUBZ Редакція
19.05.2022

Борщівник Сосновського – надзвичайно небезпечна рослина для організму людини. Вона досягає кількох метрів у висоту та декількох сантиметрів у діаметр, має порожнисту структуру Діти особливо часто отримують ушкодження граючись зі стеблами борщівника, з яких зручно робити різні трубки або палки. Це призводить до опіків рук та слизової оболонки рота, губ. Розповідайте дітям, що Борщівник небезпечна рослина, вберігайте їх від цієї загрози!

На жаль ця рослина дуже розповсюджена у нас, є місця де вона буквально сотнями і тисячами метрів покриває занедбані ділянки землі. Зауважте, що найбільшу загрозу ця рослина має у період цвітіння, який триває усе літо – а воно вже скоро розпочнеться! Також, ймовірність опіків зростає в ясні сонячні дні, майте це на увазі.

Вплив борщівника на організм людини

Сам по собі сік борщівника не дратує шкіру – можна без серйозних наслідків отримати значну дозу отрути. Але якщо впродовж кількох діб після цього на шкіру потраплять сонячні промені, то розвивається опік. А важкість ступеню опіків прямо пропорційно залежить і від кількості соку, який потрапив на шкіру, а також від інтенсивності та тривалості впливу сонячних променів.

Крім того, ця рослина виділяє багато ефірних олій та має різкий характерний запах, який можна відчути вже за кілька метрів. Алергія на борщівник — досить поширене явище. Реакція може виникнути як при контакті, так і шляхом попадання алергену в дихальні шляхи. Спершу при контакті з нею можна нічого і не відчути. Однак через 2-3 години у місці дотику з’являється легке почервоніння, припухлість. У деяких випадках перші симптоми з’являються через кілька днів. Якщо вчасно не почати лікування фотохімічних опіків від борщівника, на шкірі можуть проявитися рідинні пухирі. Вони характерні для кислотних або температурних опіків шкіри другого ступеня ушкодження. При опіку понад 80% поверхні тіла можливий смертельний результат.

Симптоми опіку борщівником

 • легке почервоніння;
 • пухирі;
 • глибокі виразки.

В уражених ділянках шкіри людина відчуває свербіж і печіння. Із загальних симптомів спостерігають млявість, озноб, запаморочення, головний біль. Іноді підвищується температура тіла.

Сильніше реагують на опіки люди зі світлим волоссям і світлою шкірою. У разі легкого ступеня ураження на шкірі залишається пігментна пляма.

Як уникнути отруєння?

Найкращий спосіб запобігти опіку від борщівника – не торкатися  рослини взагалі. Борщівник швидко розростається, займаючи ті місця, де раніше його не було. Рослина не викликає неприємних відчуттів, тому в траві його можна просто не помітити.

 • Якщо необхідно провести прополювання, то потрібно використовувати інструменти. Не допускати контакту рослини зі шкірою.
 • Роботи проводити в похмуру погоду.
 • Одяг обирати зі щільної тканини з довгими рукавами і штанинами.
 • Після проведення робіт —  вимитися з милом та випрати одяг.
 • Позбавитися від борщівника на городі до початку цвітіння.

Заборонено:

 • Наносити на рани рослинні олії або тваринні жири.
 • Змащувати соком овочів та молоком.
 • Розчісувати й самостійно розкривати пухирі.
 • Накладати на рани пластирі.
 • Присипати рани глиною, попелом або землею.

Підготовлено за матеріалами АрміяInform

Ілюстрація ns-plus.com.ua

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: