Ромашковий чай: сім причин користі для здоров’я

Ромашковий чай: сім причин користі для здоров’я
Автор:
HUBZ Редакція
23.06.2021

Ромашка є однією з найдавніших лікарських трав, які відомі людству. Статистичні дослідження показали, що понад мільйон чашок ромашкового чаю випивається щодня. І причина цього не тільки в приємному м’якому смаку напоїв з ромашкою, а скоріше в унікальних цілющих властивостях цієї рослини.

Яка ж користь з ромашки?

Висушені квіти ромашки містять багато терпеноїдів і флавоноїдів, які сприяють сприятливому впливу на організм. Ромашкові препарати зазвичай використовуються для лікування багатьох захворювань людини, таких як сінна лихоманка, запалення, м’язові спазми, менструальні розлади, безсоння, виразки, рани, шлунково-кишкові розлади, ревматичні болі та геморой. Ефірні олії ромашки широко використовуються в косметиці та ароматерапії.

У цьому огляді ми опишемо використання ромашки у традиційній медицині з урахуванням оцінки її лікувальних та профілактичних властивостей.

Протизапальні властивості

Квіти ромашки містять 1-2% летких масел, включаючи бісаболол, матрикін, азулен та інші флавоноїди, що мають протизапальні та антибіотичні властивості. Дослідження, проведене у добровольців-людей, показало, що ромашкові флавоноїди та ефірні олії проникають під поверхню шкіри в глибші шари шкіри, що робить її більш ефективною для лікування низки захворювань.

Застуда

Стверджується, що споживання ромашкового чаю зміцнює імунну систему та допомагає боротися з інфекціями, пов’язаними із застудою. Звичайна застуда (гострий вірусний назофарингіт) є найпоширенішим захворюванням. Це легке вірусне інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів, яке зазвичай не є небезпечним для життя, хоча його ускладнення (такі як пневмонія) можуть призвести до смерті, якщо не лікувати належним чином. Дослідження показують, що вдихання парів з екстрактом ромашки та чай з ромашкою сприяли усуненню процесу одужання при застуді.

Серцево-судинні захворювання

Було висловлено припущення, що регулярне використання флавоноїдів, які споживаються з їжею, може знизити ризик смерті від ішемічної хвороби серця у людей похилого віку. Дослідження оцінило споживання флавоноїдів 805 чоловіків віком 65-84 років, за станом здоров’я яких стежили протягом 5 років. Споживання флавоноїдів було пов’язане зі зниженням смертності від ішемічної хвороби серця та показало зниження частоти інфаркту міокарда. Для оцінки потенційної цінності ромашки у покращенні здоров’я серця необхідно проведення великого рандомізованого контрольованого дослідження. Також одне з досліджень показало, що ромашка послабила гіпертонічний симптом і значно знизила кров’яний систолічний тиск, збільшивши вихід сечі.

Запалення сечовивідних шляхів

Переваги ромашки у лікуванні захворювань сечовивідної системи були оцінені в дослідженні, яке включало чотирнадцять добровольців, кожен з яких пив п’ять чашок трав’яного чаю щодня протягом двох тижнів поспіль. Вживання ромашки було пов’язане із значним підвищенням рівня гіппурату та гліцину у сечі, які були пов’язані з підвищеною антибактеріальною активністю.

Остеопороз

Остеопороз є метаболічним захворюванням кісток внаслідок низької кісткової маси (остеопенії) через надмірну резорбцію кісток. Люди, які страждають на остеопороз, схильні до переломів кісток від відносно незначних навантажень і травм. Для запобігання втрати кісткової маси, що відбувається з віком, екстракт ромашки був оцінений за його здатність стимулювати диференціацію та мінералізацію остеобластних клітин. Таким чином, прийом екстракту або чаїв з ромашкою може бути корисним для профілактики та в комплексному лікуванні остеопорозу.

Шлунково-кишкові захворювання

Ромашка традиційно використовується при численних шлунково-кишкових захворюваннях, включаючи розлади травлення, спазми або коліки, розлад шлунку, метеоризм, виразки шлунку та дванадцятипалої кишки, синдром подразненої кишки та ін.

Поліпшення сну

Препарати ромашки, такі як чай та ефірна олія в ароматерапії, Традиційно використовуються для лікування безсоння. Ромашка широко розглядається, як м’який транквілізатор та індуктор сну. І це далеко не весь перелік лікувальних властивостей ромашки!

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Однак варто пам’ятати про те, що відносно низький відсоток людей чутливі до ромашки і у них можуть розвиватися алергічні реакції. Люди чутливі до амброзії та хризантеми або інших представників сімейства Compositae більш схильні до розвитку контактної алергії на ромашку, особливо якщо вони приймають інші препарати, які допомагають викликати сенсибілізацію. Ромашка вказана у списку безпечних засобів FDA з грифом “як правило, визнається безпечним”. Цілком можливо, що деякі повідомлення про алергічні реакції на ромашку можуть бути пов’язані із забрудненням аптечної ромашки іншим видом – ромашкою собачої (пупавка смердюча). Яка є високо алергенною рослиною з неприємним смаком і запахом аналогічного зовнішнього вигляду. Але докази перехресної реактивності ромашки разом з іншими препаратами не мають достатньої документальної бази. Безпека у маленьких дітей, вагітних або жінок, які годують, або тих, у кого проблеми з печінкою або захворюванням нирок не було встановлено, хоча не було жодних достовірних повідомлень про токсичність, викликану ромашковим чаєм.

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: