Для чого потрібен вітамін А і де він є

Для чого потрібен вітамін А і де він є
Автор:
HUBZ Редакція
16.06.2021

Ультрафіолет літнього сонця особливо жорсткий і пошкоджує наші клітини. Це може викликати старіння шкіри, утворення зморшок і виникнення новоутворень. Ось чому надзвичайно важливо не зловживати прогулянками під палючими сонячними променями і приймати відновлюючі вітаміни, такі як вітамін А. Нестача цього вітаміну може викликати не тільки проблеми зі шкірою. Це також може привести до ламкості волосся, нігтів, хвороб зубів і кісток, а також до поганого самопочуття і проблем із зором.

Де знаходиться вітамін А?

Його можна знайти в продуктах тваринного походження. Перш за все, це – тельбухи. Найбільше вітаміну А міститься в печінці тварин. Також вітамін А містять: риб’ячий жир, вершкове масло, молочні продукти, яйця …

У рослинах міститься про-вітамін А, тобто попередник вітаміну – каротин, який в організмі перетвориться на сам вітамін. Найбільше каротину міститься в помаранчевих і жовтих овочах і фруктах. Лідерами є морква, гарбуз, мангольд, цукіні, морква, диня, солодкий перець, червоний перець. Нагадуємо, що рослинний провітамін А засвоюється тільки розчиненим в жирі. Тому обов’язково додайте до салатів та овочевих страв трохи олії, або сметани чи йогурту.

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: