Для чого потрібен вітамін D і де його шукати

Для чого потрібен вітамін D і де його шукати
Автор:
HUBZ Редакція
16.06.2021

Оскільки вітамін D синтезується у нас в шкірі під впливом сонячного світла, його рівень може суттєво впасти протягом довгих зимових місяців.

Проблеми, викликані дефіцитом вітаміну D, включають підвищену стомлюваність, млявість, болі в суглобах і м’язах, збільшення ваги і проблеми з травленням. При авітамінозі вітаміну D наш організм не може засвоювати кальцій, що призводить до ламкості кісток, проблемам із зубами.

Де знаходиться вітамін D?

Для того, щоб відновити втрачений за холодний період року запас вітаміну, нам достатньо проводити 10 хв в день на сонці. Але ми пам’ятаємо, що сонячні промені можуть негативно вплинути на здоров’я нашої шкіри. Тому заповнюємо запаси вітаміну D іншими способами. Основним джерелом вітаміну D є жирна морська риба. Безумовний лідер за вмістом вітаміну D – печінка тріски. За нею з списку йде скумбрія, що займає почесне друге місце. А далі інші риби: лосось, оселедець, сардини, ікра та ін.

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: