Автор:
HUBZ Редакція
21.06.2021

Препарати ромашки, у тому числі ромашковий чай та ефірна олія в ароматерапії, традиційно використовуються для лікування безсоння і як заспокійливий засіб. Ромашка широко розглядається, як м’який транквілізатор та індуктор сну.

Спокійний сон

Седативна дія може бути пов’язана з флавоноїдом апігеніном, який зв’язується з бензодіазепіновими рецепторами в головному мозку. У дослідженні, вдихання парів ромашкової олії призводило до зниження стрес-індукованого збільшення рівня плазмового адренокортикотропного гормону (ACTH). Діазепам, що спільно застосовується з парою ромашки, викликав подальше зниження рівня ACTH.

Тривога

Ромашка була зареєстрована як лікарський засіб при лікуванні генералізованого тривожного розладу (GAD). Останні результати контрольованих клінічних випробувань екстракту ромашки свідчать про те, що він може мати скромний анксіолітичний ефект у пацієнтів із легкою до помірної форми тривожних розладів.

Епілепсія

Дослідження у доклінічних моделях показали протисудомні ефекти ЦНС. Деякі сполуки, крім апігеніну, присутніх в екстрактах ромашки, можуть також бути відповідальними за деяку седативну дію; проте багато з цих сполук досі не визначено. Екстракти ромашки можуть мати легку міорелаксуючу та протисудомну дію.

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: