Як прийняти відповідальне рішення?

Як прийняти відповідальне рішення?
Автор:
Олена Шевченко
Психолог, бізнес-тренер, фахівець з навчання персоналу, методолог
13.06.2022,
,
363 переглядів

Кожен в своєму житті приймав відповідальне рішення, яке могло змінити життя. Та, мабуть, ставала дилема: ” бути чи не бути”? Чому так складно прийняти рішення та зробити вибір, давайте поговоримо.

Зробити вибір в чомусь, означає взяти відповідальність за свої дії.

Кожен вибір обумовлений стратегією поведінки, яку транслює людина, її життєвим стилем, звичками. Тому, коли ми не розуміємо вибір іншого, це не означає, що він робить неправильний вибір. Це означає, що він керується своїми звичками та пріоритетами в житті. І це є зоною комфорту людини.

Прийняти відповідальне рішення – означає вийти за рамки, зробити крок у непізнане, де немає досвіду, де є невідомість. Багатьох це дуже лякає, тому люди віддають перевагу знаходитись там, де їм більш звично – навіть коли багато що не влаштовує.

Як зробити відповідальне рішення та не нашкодити собі?

Спочатку вам треба виділити проблему, яку потрібно вирішити. Далі візьміть аркуш паперу, який розділіть на дві половини та підпишіть кожну частину:

  • “Що станеться, якщо ви приймете рішення змінити ситуацію”
  • “Чого не станеться, якщо ви приймете рішення змінити ситуацію”

Починаємо заповнювати аркуш, відповідаючи на питання.

Важливо! Відповідати потрібно чесно, писати все, що спадає на думку. Може статись, що вам не буде подобатись відповідь, або вона отримає форму дуже очевидних речей, абсурдних, але, теоретично, таке може статися.

Також, не поспішайте заповнювати аркуш відповідями. Якщо у вас закінчились аргументи, відкладіть його, займіться іншими справами. Думки прийдуть в процесі. Головне, не забути їх записати.

Тепер підрахуйте кількість відповідей в одному і другому стовпчиках. Вам здається, що все очевидно? Де більше аргументів, те рішення й потрібно приймати?

В теорії – так. На практиці – прислухайтесь до свого тіла, коли будете перечитувати 1й стовпчик та уявляти, як воно може бути, та 2й стовпчик, що може змінитись. Тіло нам підкаже, що робити далі.

Тремтіння, м’язові затиски, головний біль, психосоматичні прояви – все це може послужити сигналом того, що ви або не в змозі більше знаходитись в існуючій ситуації, або настільки боїтесь її змінити, що, навіть тіло починає чинити супротив, підштовхуючи вас до змін.

Якщо відповідальне рішення так і не змогли прийняти, тоді потрібно працювати із своїми страхами. Тут краще звернутись до спеціаліста, який може допомогти знайти причину страху та звільнитись від нього. Рішення за вами. Бути чи не бути?

Бережіть себе!

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Inform не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: