День медичного працівника. Вся Україна дякує медикам!

День медичного працівника. Вся Україна дякує медикам!
Автор:
19.06.2022 ,

Щорічно у третю неділю червня в Україні відзначають День медичного працівника — всіх тих, хто стоїть на сторожі людського здоров’я. З 1994 року День медика є державним святом.

Сьогодні медики є  ще одним важливим фронтом України.

Поки наші захисники та захисниці борються за мирне небо над Україною, медики борються за життя кожного українця.  І на передовій, і в тилу. Цілодобова праця, мужність, стійкість, самовідданість — все це безцінно. На жаль, за умов сьогодення порахувати кількість втрат серед медпрацівників неможливо.  Наразі офіційно зафіксовано, що з початку повномасштабного вторгнення 12 цивільних лікарів загинуло, майже півсотні були тяжко поранені.

“З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну жодна хірургічна чи травматологічна бригада не залишили заклади охорони здоров′я незалежно від того, що відбувалося поряд із цим закладом. Водночас є велика кількість спеціалістів, які з дозволу головного лікаря, з дозволу військової адміністрації залишили ту чи іншу область і переїхали в інше, безпечніше місце до іншого закладу охорони здоров′я і продовжують надавати медичну допомогу там. Близько півтори тисячі медичних працівників переїхали зі сходу в центр або на захід і вже зараз надають медичну допомогу в закладах, в яких вони тимчасово працевлаштовані” — повідомили в МОЗ.

“Нині відбувається певна ротація, було відкрито це вікно, щоб хто має бажання був призваний до лав Збройних Сил України. І, повірте, з медиків є черга, проблеми з цим немає. Ми навіть запровадили додаткову ротацію. Хто не може потрапити до ЗСУ, можуть у ротації поїхати в заклади, які поруч або на лінії фронту, щоб допомагати і підміняти тих медичних працівників, які працюють там постійно” — наголосив міністр охорони здоров’я.

Відомо, що за час воєнного стану більше 200 медиків відзначені нагородами президента України.

Редакція HUBZ Media висловлює щирі слова вдячності кожному медпрацівнику в Україні — всім тим, хто щоденно стоїть на сторожі найвищої цінності у світі.  А також віддаємо шану всім загиблим українським медпрацівникам під час війни. Разом – до перемоги!

Ілюстрація: Газета “День”

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Media не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: