Ромашковий чай допоможе впоратися з багатьма хворобами

Ромашковий чай допоможе впоратися з багатьма хворобами
Автор:
HUBZ Редакція
22.06.2021

Ромашковий чай традиційно використовується при численних шлунково-кишкових захворюваннях, включаючи розлади травлення, спазми або коліки, розлад шлунку, метеоризм, виразки шлунку та дванадцятипалої кишки, синдром роздратованої кишки та ін. Ромашка особливо корисна при метеоризмі, а також успішно застосовується у комплексному лікуванні запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, таких як стравохідний рефлюкс, дивертикулярні захворювання та запальні захворювання кишечника.

Виразка шлунку

Дослідження у доклінічних моделях показують, що ромашка пригнічує Helicobacter pylori – бактерії, які можуть сприяти розвитку виразки шлунку. Ромашка вважається корисною у зниженні гладком’язових спазмів, пов’язаних із різними шлунково-кишковими запальними розладами.

Коліки

У двох клінічних випробуваннях оцінювалася ефективність ромашки для лікування коліків в дітей. Ромашка в чаї може поєднуватись з іншими травами (вербена, солодка, фенхель, м’ята). У перспективному, рандомізованому, подвійному сліпому, контрольованому плацебо дослідженнях, 68 здорових дітей з коліками протягом тривалого часу, від 2 до 8 тижнів, отримували або трав’яний чай або плацебо (глюкоза, ароматизатори). Кожному немовляті пропонувалося лікування з кожним нападом коліків, до 150 мл/доза, трохи більше трьох разів на день. Після 7 днів лікування, батьки повідомили, що чай усунув коліки у 57% немовлят, тоді як плацебо було корисно лише у 26% (P<0,01). Жодних побічних ефектів щодо кількості нічних пробуджень не було зазначено в жодній групі.

Діарея

Інше дослідження розглянуло наслідки впливу екстракту ромашки та яблучного пектину у 79 дітей (вік 0,5-5,5 р) при гострій, нескладній діареї, які отримували або ромашку/пектин (n No 39) або плацебо(n No 40) протягом трьох днів. Діарея закінчилася раніше у дітей, які отримували лікування ромашкою та пектином (85%), ніж у групі плацебо (58%) (49). Ці результати свідчать, що ромашка може бути безпечно використана для лікування дитячих колік.

Геморой

І як бонус: ряд досліджень показують, що ромашкова мазь і настоянка римської ромашки може зменшити запалення, пов’язане з гемороєм.

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: