Новости

Чому ми не можемо позбутися COVID-19

58просмотров

Викорінення інфекційних хвороб — не з тих речей, що відбуваються щодня. Аж ніяк. Насправді на сьогодні ВООЗ назвала лише дві вірусні хвороби офіційно викоріненими — віспу та чуму худоби.

І лише віспа — давня хвороба, яка породжувала епідемії протягом історії людства та спричинила до 500 мільйонів смертей у 20 столітті аж до її викорінення у 1980-х роках, — порівнянна з Covid-19 за географічним поширенням та охопленням.

Унікальний комплекс обставин допоміг викорінити віспу, здебільшого завдяки розробці вакцини, яка зменшила передачу вірусу віспи.

На жаль, розроблені до цього часу вакцини проти Covid-19 не досягли такого ж ефекту.

«Вакцини, які ми маємо сьогодні, в деяких випадках не запобігають зараженню. Вони просто модифікують інфекцію і роблять хворобу менш серйозною. Щеплені люди все ще можуть передавати вірус іншим», — говорить Девід Гейманн, професор епідеміології інфекційних хвороб у Лондонській школі охорони здоров’я та тропічної медицини.

Пол Гантер, професор медицини Університету Східної Англії (Британія), йде ще далі. Він вважає, що вакцини не завадять нам підчепити Covid-19 у майбутньому.

«Ковід ніколи не зникне», — передбачає він.

«Неминуче ми будемо підхоплювати його неодноразово протягом усього життя, незалежно від того, чи вакцинувалися ми, чи ні», — каже вчений.

Так же читайте:  Вакцина не врятує світ