Новости

COVID-19: що відомо про штам Дельта

74просмотров

У четвер, 22 липня, в Олександрівській лікарні Києва виявили одразу шість випадків небезпечного штаму коронавірусу «Дельта».

Перших інфікованих цим різновидом в Україні зафіксували місяць тому, а 15 липня МОЗ повідомляло про 4 підтверджених випадки.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко днями заявив, що на початку осені штам «Дельта», ймовірно, витіснить інші варіанти вірусу і стане домінуючим в Україні.

Звідки взялася «Дельта»
Штам коронавірусу «Дельта» вперше виявили восени минулого року в Індії. У середині липня генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адганом Гебреєсус заявив, що «Дельта» поширилася вже у щонайменше 111 країнах світу. Детальніше…

Чим небезпечна «Дельта»
«Дельта» залишається недостатньо дослідженою, але, за попередніми оцінками, цей штам є у 1,6 раза заразнішим, ніж штам «Альфа» (британський різновид вірусу), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації. Детальніше…

Чи ефективні вакцини
Це залишається предметом досліджень, даних про те, що наявні вакцини проти коронавірусу є неефективними проти «Дельти», наразі немає.

Свіже дослідження, оприлюднене в журналі New England Journal of Medicine, сфокусувалося на дієвості вакцин Pfizer і AstraZeneca — з’ясувалося, що дві дози вакцини Pfizer дають 88% захист від «Дельти», тоді як дві дози AstraZeneca — ефективні на 67%.

Так же читайте:  Дні здоров'я на ВДНГ: реєстрація на науково-практичні конференції для фахівців