Рекомендации

Секретна зброя проти зайвої ваги

88просмотров

Як схуднути? Як скинути вагу швидко та без шкоди для здоров’я? Як їсти менше і при цьому не мріяти весь день про їжу? В нас є відповіді на ці запитання і ми надамо їх вам невдовзі. А зараз розкажемо вам про секретну зброю, яка дозволить контролювати вагу легко.

Отже, наша секретна зброя – сніданок.

Якщо вранці ви з’їсте повноцінний сніданок, протягом дня у вас не буде виникати бажання перехопити що-небудь на швидку руку. А це вже — плюс. Всім відомо, що для «перекусів» використовується зазвичай малокорисна їжа.

Більш того. Під час обіду і вечері ви не будете переїдати.

«Отримані з різних джерел дані підтверджують факт, що люди менше важать, якщо ситно снідають»- говорить доктор філософії, професор кафедри дієтології університету в Торонто д-р Харві Андерсон.

Їжа — наше пальне

Поснідати — все одно, що наповнити пальним порожній бак. За словами представниці Американської дієтологічної асоціації Кетлін Зельман, людина, прокидаючись вранці, нагадує автомобіль, у якого бензин майже на нулі, і він продовжує рухатися вперед на залишках пального. Тому нам необхідно заправитися ранковою порцією їжі, яка може:

  • відродити нас до активної і повноцінного життя;
  • перешкоджати переїданню протягом дня.

Якщо це все ще не переконує вас в необхідності щодня снідати, обміркуйте такий аргумент: пропустивши сніданок, протягом усього дня ви, швидше за все, будете прагнути «надолужити згаяне», отже – їсти зайве.

Насправді, дослідження, результати якого були опубліковані в 1992 році в журналі клінічної нутріціології, виявило, що снідаючі люди рідше перекушують протягом дня, ніж ті, хто сніданки ігнорує ….

Яке пальне краще?

Зрозуміло, на світі існує величезна кількість видів пального. Більшість людей отримують більше енергії від невеликої булки, замішаної на висівках і знежиреного молока, ніж від цілої склянки соку. Так відбувається тому, що цукор з соку набагато швидше переробляється і «згоряє», ніж ті поживні речовини, якими багата здоба і молоко.

Д-р Андерсона не перший рік зайнятий пошуками такого поєднання різних харчових продуктів, яке найкраще здатне наситити людини. За його ствердженням, ідеальний сніданок повинен складатися з вуглеводів і білків.

Андерсон вважає, що по-справжньому поживний сніданок спочатку постачає організм одноразовим припливом енергії (швидко підвищуючи рівень вмісту цукру в крові), а потім забезпечує його більш довгостроковим енергетичним «підживленням» — в тому випадку, якщо складається з багатих на клітковину, вуглеводи і білки продуктів , що уповільнюють процес перетравлення їжі.

Який сніданок ідеальний?

Нагадаємо, що сніданок повинен включати білки та вуглеводи, а також жири. Тобто, філіжанка кави та шоколадка – то не сніданок. Пам’ятаєте з дитинства на сніданок мама або бабуся готували нам бутерброди з цільнозернової булки з вершковим маслом, сиром та ковбаскою, які ми запивали смачним какао? То був дійсно правильний сніданок.

Що з традиційними солодкими пластівцями, чи розумно їх споживати на сніданок? Чому ні. ? Додайте жменю пластівців в йогурт з низьким вмістом жиру, і покладіть в суміш шматочки багатих на клітковину фруктів. Таким чином солодкі пластівці стануть чудовим сніданком.

Цікаво, що яєчня або омлет, що в багатьох європейських країнах є традиційним сніданком, насправді є майже ідеальним вибором. Додайте до яєчні овочів та шматок цільнозернового хліба і будьте активні весь день!

Автор: Леслі Франк, біолог

Джерело: Сайт компанії Майкрософт і телекомпанії Ен-Бі-Сі

Переклад з англійської

Комментировать