Рекомендации

Як контролювати вагу: 7 корисних порад

78просмотров

Контроль ваги у межах норми – це не естетична проблема, а питання здоров’я та гарного почуття. Правильна вага, збалансоване харчування та фізична активність протягом дня – це складові здорового способу життя, що є єдиним ефективним способом запобігти захворюванням. Тому давайте детальніше поговоримо про те, як можна контролювати свою вагу, не кидаючись в крайнощі та не використовуючи сумнівні дієти, що можуть спричинити шкоду організму.

Хоча деякі люди можуть скинути зайву вагу без особливих зусиль, часто буває важче підтримувати свою вагу, коли ви досягнете мети, тому що це вимагає дисципліни і прихильності до здорового харчування кожен день протягом всього життя. І насправді – це не так важко, як здається на перший погляд.

Для цього достатньо притримуватись простих правил. Слідкуйте за споживанням калорій і компенсуйте спожиті калорії вправами і фізичною активністю — це найважливіші фактори контролю ваги. Проте, необхідно харчуватися правильними продуктами і постачати свій організм усіма потрібними поживними речовинами, адже це теж важливо для здорової ваги і загального здоров’я організму.

Отже, 7 правил здорової ваги

Вибирайте правильні продукти

Їжте багато овочів та фруктів. Звертаємо увагу, що на першому місті стоять овочі, тому що фрукти можуть містити забагато цукрів ( глюкози, фруктози тощо), що не є занадто корисним і може призвести до зросту ваги.

Фрукти і овочі багаті поживними речовинами, містять відносно мало жиру і надовго подарують відчуття ситості без необхідності споживати багато калорій. Дорослі повинні з’їдати по п’ять порцій фруктів і овочів на день ( одна порція овочів у подрібненому вигляді дорівнює половині чашки).

Капуста цвітна або білокочанна, брокколі, перець, стручкова квасоля, кабачок і зелень стануть чудовим вибором для тих, хто хоче контролювати свою вагу.

Наповніть свій раціон клітковиною.

Клітковина не засвоюється організмом, не призводить до набору ваги, але дає відчуття ситості. Тому продукти з клітковиною є важливим компонентом здорової дієти.

Детально про користь та властивості клітковини читайте тут

Здоровий раціон повинен включати 25-38 грам клітковини в день. Добрими джерелами клітковини будуть цільнозернові крупи, кукурудза, овочі.

Замініть тваринні жири рослинними.

Жири є невід’ємною частиною здорової дієти, але варто максимально замінити тваринні жири на рослинні. Згідно чисельним дослідженням, люди, що споживають більше рослинних жирів менше хворіють на серцево-судинні захворювання.

Слідкуйте за споживанням калорій.

В основному, збільшення ваги викликано споживанням більшої кількості калорій, ніж витрачає організм, а втрата ваги обумовлена ​​тим, що організм спалює більше калорій, ніж ви споживаєте. В цілому, жінкам потрібно в середньому споживати 2000 калорій в день, а чоловікам — 2500. Щоб знизити кількість споживаних калорій, спробуйте відмовитись від цукру та солодких страв, від страв з рафінованих та швидких вуглеводів, замінивши їх повільними вуглеводами, а також збільшити кількість продуктів з високим вмістом клітковини. Детальніше про те, як знизити калорійність їжі ми розкажемо окремо.

Споживайте більше рослинних білків.

Для здорової і збалансованої дієти необхідно 0,8 грам білка на кожен кілограм маси тіла. Багато рослинного білка міститься в таких продуктах як: горіхи і насіння, квасоля та інші бобові, гриби, соя.

Але не забувайте, що в раціоні повинні бути присутні тваринні білки.

Не виключайте з раціону цілі групи продуктів.

Є багато модних дієт, які обіцяють чарівну втрату ваги за короткий період часу, і ці дієти часто вимагають виключення цілих груп продуктів, наприклад, жирів або вуглеводів, з вашого раціону. Хоча за рахунок скорочення калорій ці дієти можуть привести до тимчасової втрати ваги, вони не підходять для довгострокового контролю ваги.

Здоров’я вам!

 

Комментировать