ДоброЇжа: щоденні п’ять видів фруктів, овочів та напоїв

ДоброЇжа: щоденні п’ять видів фруктів, овочів та напоїв
Автор:
30.05.2022 ,

А ми продовжуємо серію публікацій присвячених довіднику ДоброЇжа (про початок цього проекту ви можете прочитати тут Довідник «ДоброЇжа» у Тарілці Здорового Харчування). Тепер поговоримо про різні види фруктів і овочів.

Фрукти та овочі не обов’язково повинні бути свіжими, щоб вважати їх порцією. Їх також не потрібно їсти окремо: вони зараховуються як частина їжі або окремої страви.

Все це зараховується до ваших 5 Порцій Рослинної Їжі на день:

  • Заморожені фрукти та овочі
  • Консервовані або консервовані фрукти та овочі. Купуйте консервовані в натуральному соку або воді, без додавання цукру чи солі.
  • Фрукти та овочі, приготовані в таких стравах, як супи, рагу або макарони.
  • Порція 30 г сушених фруктів, таких як родзинки, курага, журавлина, фініки, інжир – вважається однією з ваших п’яти порцій на день. Але цю порцію вживайте під час їжі, а не як перекус між прийомами, щоб зменшити вплив на зуби.
  • Фрукти та овочі в напівфабрикатах, а саме – готові страви та куплені в магазині соуси для макаронів та інших страв.

Зауважте: деякі готові продукти містять велику кількість солі, цукру і жиру – тому вживайте їх лише зрідка або в невеликих кількостях.

Зауважте: вміст солі, цукру та жиру в готових продуктах ви можете знайти на етикетці.

Напої і Правило 5 Порцій Рослинної Їжі щодня

Стежте за кількістю фруктового соку та коктейлів, які ви п’єте. Наша порада – обмежте споживання фруктових або овочевих соків і коктейлів до 150 мл на день (1 порція). Подрібнення фруктів у сік вивільняє цукор, який вони містять, що може пошкодити зуби. Навіть не солодкі фруктові соки та смузі є цукристими, тому обмежте їх загальним споживанням 150 мл на день.

Розбавляючи 150 мл фруктового соку водою (негазованою або газованою), можна збільшити об’єм та смачно вгамувати спрагу!

Пам’ятайте, що фруктовий сік і коктейлі краще вживати під час їжі, щоб зменшити шкідливий вплив цукру на зуби.

Ілюстрація agropolit.com

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Media не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: