Довідник ДоброЇжа: п’ять порцій рослинної їжі щодня

Довідник ДоброЇжа: п’ять порцій рослинної їжі щодня
Автор:
27.05.2022 ,

Продовжуємо серію публікацій присвячених довіднику ДоброЇжа. Про початок цього проекту ви можете прочитати тут Довідник «ДоброЇжа» у Тарілці Здорового Харчування.

Сьогодні ми вам розкажемо про п’ять порцій рослинної їжі, які варто вживати кожного дня. Чому так і чому це має значення?

Насамперед, чому мова йде саме про п’ять порцій, хто це придумав? І що це за абстрактне визначення – «порція»?

Відповідаємо! П’ять порцій овочів, фруктів, зелені та іншої корисної смакоти запропонувала ВООЗ в методичних рекомендаціях щодо Здорового Харчування людини (стосується і дорослих і дітей). Порція – умовний об’єм продукту, який наповнює долоньку споживача. В кожного свій розмір долоньки, тож і розмір порції буде більш-менш індивідуальний.

Майже всі фрукти та овочі зараховуються до ваших “5 Порцій Рослинної Їжі на день”, тому отримати рекомендовану щоденну кількість може бути легше, ніж ви думаєте.

З першого погляду: що має значення?

  • 80 г свіжих, консервованих або заморожених фруктів і овочів враховуються як 1 порція з ваших 5 на день. Вибирайте свіжі або консервовані фрукти та овочі в натуральному соку або воді, без додавання цукру чи солі.
  • 30 г сухофруктів (це еквівалентно приблизно 80 г свіжих фруктів) вважається 1 порцією з ваших 5 на день. Сухофрукти слід їсти під час їжі, а не як перекус між прийомами їжі, щоб зменшити ризик карієсу.

Деякі порції враховуються лише раз на день:

  • 150 мл фруктового соку, овочевого соку або смузі. Обмежте кількість, яку ви випиваєте, до 150 мл на день. Подрібнення фруктів і овочів у сік і коктейлі вивільняє цукор, який вони містять, що може пошкодити зуби. Соки та смузі слід вживати під час їжі, а не як перекус між прийомами їжі, щоб зменшити ризик карієсу.
  • 80 г квасолі та бобових. Вони зараховуються лише один раз як частина ваших 5 A Day, незалежно від того, скільки ви їсте. Це тому, що, хоча вони є хорошим джерелом клітковини, вони містять менше поживних речовин, ніж інші фрукти та овочі.

У наступних публікаціях довідника ДоброЇжа ми продовжимо розповідь про овочі та фрукти, які повинні бути на вашому столі кожен день.

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Media не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: