Влада запевнила, що інсулін в Україні буде

Влада запевнила, що інсулін в Україні буде
Автор:
16.06.2022 ,

Міністерство охорони здоров’я України запевняє, що обмеження на ввезення ліків з білорусі та росії – не викличе дефіциту на внутрішньому ринку. Також, не буде обмежений обіг інноваційних лікарських засобів та біоподібних препаратів, таких, наприклад, як інсулін.

Нагадаємо, що поширеність цукрового діабету у світі зростає, в Україні на нього хворіє кожен 30-ий громадянин (це більше 1,3 млн людей різного віку та статі). Інсулін – це гормон пептидної природи, що утворюється у бета-клітинах острівців Лангерганса підшлункової залози. Він впливає на багато аспектів обміну речовин практично у всіх тканинах. Але основна дія інсуліну полягає в зниженні концентрації глюкози в крові, а тому він застосовується для лікування діабету.

Дефіциту ліків ми не очікуємо

Закон про обмеження обігу ліків, спрямований на зниження рівня податків, що надходять до бюджетів цих країн та фактично фінансують війну. Тобто він здебільшого стосується бізнесу і точно не покликаний знизити якість лікування і життя українських пацієнтів.

“Варто зазначити, що українці не отримують препарати російського виробництва вже давно. Тому дефіциту ліків ми не очікуємо, навіть навпаки, я впевнений, що нове законодавство стимулюватиме українських виробників до виготовлення нових препаратів.

Щодо будь-яких спекуляцій чи маніпуляцій, що стосуються виправдання наявності генеричних ліків, виготовлених у росії, в українських аптеках — то на них слід реагувати жорстко” – кажуть в Міністерстві.

Зверніть увагу! Раніше ми розміщували корисні контакти, сервіси та посилання на пошук ліків. У цьому переліку також є список аптек, де можна придбати інсулін.

Ілюстрація diabet.org.ua

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Media не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: