Літній відпочинок та оздоровлення дітей в умовах війни

Літній відпочинок та оздоровлення дітей в умовах війни
Автор:
Ганна Шубіна
Журналістка HUBZ Inform, експертка з моніторингу та аналітики
23.06.2022,
,
373 переглядів

З початку повномасштабної війни українським дітям, на жаль, довелося зазнати великої кількості травматичних ситуацій. Це  переміщення та розлучення з близькими та друзями, різкі зміни у звичному розпорядку дня та нове оточення… Життя маленької людини докорінно змінилося водночас. Все це – безумовно величезний стрес. Тому відпочинок та оздоровлення дітей є надзвичайно актуальними і важливими зараз.

Чи можливо здійснити оздоровлення та відпочинок дітей в умовах воєнного стану?

Цього року літній відпочинок та оздоровлення дітей відбуватиметься з урахуванням підвищених вимог щодо безпеки дітей. Про це йдеться на сайті Міністерства соціальної політики. Зазначається, що на засіданні Штабу з координування організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей було прийнято рішення, що початок оздоровчої кампанії в безпечних регіонах відбудеться за наступним алгоритмом.

  • Обласна військова адміністрація визначає, чи є регіон достатньо безпечним для проведення оздоровлення та відпочинку дітей.
  • Якщо регіон визнано безпечним, то в ньому створюється обласна комісія із забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей, до складу якої входять всі представники дотичних служб, в тому числі, в обов’язковому порядку представники ДСНС.
  • Обласна комісія проводить перевірки закладів, які мають змогу надавати послуги з відпочинку та оздоровлення дітей. Заклади мають відповідати критеріям та умовам, в першу чергу, щодо забезпечення безпеки дітей в них (наявність укриттів, запаси пального, наявність актуалізованих планів евакуації та відповідного транспортного забезпечення).

Разом з тим, Міністерство освіти і науки повідомляє про можливість організації пришкільних таборів за умови створення безпечних умов перебування дітей та вчителів.

“Під час літніх канікул педагоги закладу можуть проводити різноманітні форми виховної, навчальної та пізнавальної діяльності із врахуванням вікових особливостей дітей, їхнього творчого, інтелектуального і фізичного потенціалу. Велике значення надається ознайомленню дітей з українськими народними традиціями, обрядами, звичаями, формуванню національної культури та сприяти всебічному розвитку дитини.

Наразі активно до цієї роботи доєдналися комунальні позашкільні заклади екологічного, технічного, художнього напряму, системи МАН. Найбільше таких таборів у Чернівецькій області. Активна робота здійснюється у Волинській, Вінницькій, Житомирській областях” — зазначається в повідомленні.  

Відпочинок і оздоровлення українських дітей за кордоном

10 червня Кабінет міністрів України вніс певні зміни, що спрощують організацію виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок. Тепер діти зможуть виїжджати лише за наявності згоди Національної соціальної сервісної служби, без нотаріального засвідчення документів.

Документи, необхідні для проходження прикордонного контролю:

  • згода Нацсоцслужби на виїзд групи дітей;
  • списки групи дітей, які виїжджають за кордон на оздоровлення та відпочинок, та осіб, які супроводжують групу дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок, за відповідною формою;
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини;
  • погодження службою у справах дітей згоди законних представників кожної дитини на її виїзд за кордон на оздоровлення та відпочинок відповідно до переліку категорій дітей, визначених Правилами перетинання державного кордону громадянами України;
  • заява батьків на виїзд дитини за кордон, завіреної службою у справах дітей (може здійснюватися без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини).

“Такі зміни внесені для того, щоб можна було в короткі терміни забезпечити організований виїзд дітей на відпочинок за кордон, а також зробити цей процес контрольованим та безпечним і мати гарантії повернення їх в Україну”, — пояснюють у Державній прикордонній службі України.

ФОТО liga.net/ua

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Inform не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: