Ефект йо-йо: худнемо правильно

Ефект йо-йо: худнемо правильно
Автор:
HUBZ Редакція
04.06.2021

Лікарям дієтологам та гастроентерологам знайомий ефект «рикошету» або, як його ще називають, – ефект «йо-йо». Суть його полягає в тому, що після перебування на суворій дієті, зайва вага повертається дуже швидко ще й з «доважкою».

Сучасні модні дієти, як на мене, нічого крім шкоди людям не приносять. Дієта може бути універсальною, тому що кожна людина – індивідуальність. Користуватися дієтою треба розумно. Любителі «поголодати», або посидіти на різноманітних модних дієтах, подібно до дитячої іграшки «йо-йо» – то худнуть, то набирають вагу, і так по колу.

Все дуже просто: у відповідь на харчовий стрес, щоб уникнути порушення роботи органів та систем тіла, організм запускає своєрідний механізм захисту, суть якого у скороченні витрат енергії. Під час дієт організм знижує активність обміну речовин, серцеву діяльність, дихання. Насамперед страждають нирки. А коли людина повертається до старих харчових звичок, наляканий дієтою організм починає з подвоєною силою збирати калорії про запас.

Небезпека незбалансованих дієт полягає ще й у тому, що якщо людина відчуває нестачу білка, то необхідні їй для обмінних процесів амінокислоти організм «добуває» зі своїх органів, насамперед – нирок. На жаль, нирки можуть і не відновитися, а ось жирові клітини після закінчення голодування накопичують жир активніше попереднього. Ось і виходить замкнене коло. Зайва вага – погано, дієта – ще гірше…

Чи є вихід із замкнутого кола? Є і він досить простий: дотримуватися принципів здорового харчування, про які ми розповідаємо докладно на нашому сайті.

Наталія Усенко,

експерт зі здорового харчування

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: