Чому я набираю вагу: гормональні зміни та вік

Чому я набираю вагу: гормональні зміни та вік
Автор:
14.07.2021 ,

І у чоловіків, і у жінок у процесі старіння відбуваються зміни рівня гормонів. Це пояснює чому, згідно з даними CDC, середній вік – найкращий час для набору ваги.

Чому так відбувається?

У жінок менопауза, яка найчастіше настає у віці від 45 до 55 років, викликає значне зниження рівня естрогену, що спонукає зайві кілограми осідати навколо живота, пояснює доктор Грибелер. Цей зсув у накопиченні жиру може зробити набір ваги більш помітним і збільшити ризик високого кров’яного тиску, серцевих захворювань, високого рівня холестерину і діабету 2 типу.

Крім того, як зазначає Грибелер, коливання рівня естрогену в період періменопаузи, в роки, що передують менопаузі, можуть викликати коливання настрою, які ускладнюють дотримання здорової дієти і плану вправ. В результаті, за даними Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, середня надбавка у вазі під час переходу до менопаузи становить близько 2-3 кг.

З іншого боку, у чоловіків з віком спостерігається значне зниження рівня тестостерону. Який починає поступово знижуватися у віці близько 40 років зі швидкістю приблизно 1-2 відсотки на рік, зазначає Harvard Health. Тестостерон відповідає, крім іншого, за регулювання розподілу жиру, м’язової сили та маси. Іншими словами, його зниження може зменшити ефективність спалювання калорій.

За даними Harvard Health, виробництво гормону росту (GH) гіпофізом також знижується починаючи з середнього віку. Одна з багатьох функцій GH – нарощування та підтримання м’язової маси. Таким чином, коли GH зменшується, вашому тілу стає важче створювати та підтримувати м’язи, що, у свою чергу, також впливає на кількість калорій, що спалюються.

«Це ефект снігової лавини», – каже Грибелер.

«Ви починаєте накопичувати більше жиру, менше м’язової маси; ви спалюєте менше калорій, і згодом їх кількість збільшується”.

Рекомендація

На додаток до оновленого харчового меню, вам необхідно приділити особливу увагу фізичній активності. Без силових навантажень ви все більше втрачатимете м’язової маси, що незмінно позначиться на ІМТ і загальному самопочутті.

Знайдіть собі комфортний спосіб давати навантаження своїм м’язам – починаючи з ранкової гімнастики і до вправ на тренажерах! Будьте здорові!

Фото: gettyimages

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Media не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: