Чому я набираю вагу: втрата м’язової маси та що з цим робити

Чому я набираю вагу: втрата м’язової маси та що з цим робити
Автор:
14.06.2021 ,

Одна з причин набору ваги – ви зазнаєте вікової втрати м’язової маси. Кількість сухої м’язової маси, що є у нас, природним чином починає знижуватися на 3-8 відсотків за десятиліття після 30 років. Цей процес називається саркопенією, і про це повідомляють дослідники в статті, опублікованій в журналі Current Opinion in Clinical Nutrition & Metabolic Care.

Читайте П’ять причин надмірної ваги

Ви також можете втратити м’язову масу, якщо ви менш активні через вікові захворювання, такі як артрит. Або якщо ви були прикуті до ліжка або крісла через травму, операцію або тяжку хворобу.

«Все це окремо не викликає значного зниження м’язової маси, але в сукупності – обов’язково призведе до її втрати», – кажуть лікарі. Чому втрата м’язової маси має значення? Тому що сухий м’яз використовує більше калорій, ніж жир. Отже, якщо ви не регулярно займаєтеся силовими тренуваннями з обтяженнями для підтримки та нарощування м’язової маси, вашому тілу буде потрібно менше калорій щодня. Це збільшує ймовірність набору ваги, якщо ви продовжуєте споживати ту саму кількість калорій, що й до 30 років.

«Більшість людей не коригують калорії», – пояснює Марсіо Грибелер, доктор медицини, ендокринолог з клініки Клівленда в Огайо.

«Люди продовжують їсти ту ж кількість їжі, але через те, що у них менше м’язової маси для спалювання цих калорій і менше активності, вони згодом набирають вагу».

Рекомендація

Регулярно займайтеся силовими тренуваннями з обтяженнями для підтримки та нарощування м’язової маси та перегляньте свій раціон.

Відмовтеся або максимально скоротіть доданий цукор у вашому меню.

Скоротіть звичну для вас кількість вуглеводів (хлібобулочних, кондитерських, макаронних виробів), замінивши їх корисними для здоров’я овочами з великою кількістю харчових волокон та бобовими. Овочі дадуть відчуття наповненості шлунку, а бобові довго забезпечать почуття ситості, дозволивши вам легко перейти на новий план харчування.

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Media не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: