Психологічна допомога ветеранам та членам їхніх родин

Психологічна допомога ветеранам та членам їхніх родин
Автор:
24.06.2022 ,

Близько 500 тисяч українців безпосередньо брали участь в АТО та ООС – з квітня 2014 року до 24 лютого 2022 року. З початком повномасштабного вторгнення дуже багато людей долучилося до лав Територіальної оборони та ще більше було мобілізовано до ЗСУ. Наразі в реєстрі Міністерства соцполітики зафіксовано понад 770 тисяч людей зі статусом учасника бойових дій. Зрозуміло, що після війни ця цифра буде в рази більша. Про це заявила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна. Таким чином, психологічна допомога ветеранам, та членам їхніх родин, залишається одним з ключових завдань та обов’язків нашої держави.

Ще наприкінці вересня 2020 року Міністерство у справах ветеранів України на сайті анонсувало довідник “Невидимі наслідки війни. Як розпізнати? Як спілкуватись? Як допомогти подолати?“. Актуальність цього документу в умовах сьогодення значно зростає. Тож цілком доцільно поговорити детальніше про нього.

Довідник було підготовлено на основі практичного досвіду роботи з ветеранами та членами їхніх сімей, узагальнення наукового доробку та міжнародного досвіду, присвячених різним аспектам роботи з травмою та її наслідками. 

Ключові автори:

  • клінічний психолог, супервізор, експерт Ізраїльської коаліції терапії травми Мікі Дорон; 
  • директорка ДЗ “Госпіталь ветеранів війни “Лісова поляна” МОЗ України”, лікарка-невролог Ксенія Возніцина; 
  • психологиня, психодрама-терапевт, супервізор Людмила Литвиненко. 

Формат та питання, які охоплює довідник

Видання має зручний для читача формат з доступним для засвоєння змістом і є простим практичним інструментом у вирішенні складних питань на практиці. Методичний довідник охоплює такі питання:

  • травма і посттравматичний стресовий розлад;
  • сімейні відносини і наслідки війни;
  • травма у дітей;
  • взаємодія з ветеранами, які пережили полон;
  • постконтузійний синдром;
  • суїцидальна поведінка.

Також довідник містить “Аптечку самодопомоги”– з переліком корисних практичних психологічних вправ та рекомендацій. У документі є інформативний блок з переліком контактів різних інституцій, які займаються цією темою, що може стати у нагоді для розв’язання актуальних проблем ветеранів.

Довідник доступний за цим посиланням.

Також повідомляємо, що редакція Hubz Media започатковує серію матеріалів щодо психологічної допомоги ветеранам та членам їхніх родин на основі цього Довідника, актуальної інформації від Міністерства у справах ветеранів України та інших джерел. 

ФОТО: fp.com.ua

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Media не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: