Війна. Чи можна почуватись емоційно живим у цей час?

Війна. Чи можна почуватись емоційно живим у цей час?
Автор:
20.06.2022 ,

Навколо багато біди, смутку, страждань і болю. Війна… Але що робити зі своїми почуттями, невже постійно варто перебувати в емоційній ямі відчуваючи тільки негатив? Як нам відчувати радість та не думати про те, що за це нам має бути соромно? Як ділитись своїми радісними життєвими історіями в соцмережах і не перейматись, що люди можуть засудити нас за це? Давайте про це поговоримо.

Суспільство розділилось щодо таких питань. Та це не дивно, тому що люди, які живуть на окупованих територіях і де ведуться активні бойові дії – не можуть зараз зрозуміти стилю життя тих, хто знаходиться у відносній безпеці. Безпека – це те, що прописано в нас на рівні інстинктів. Коли задоволені базові потреби, такі як їжа, вода, фізична безпека, людина переходить на наступний рівень, та задовольняє такі потреби як спілкування, дружба, прихильність тощо. Так з’являються історії коли солдат, волонтер, або просто людина, яка повернулася із зони військових дій, збентежена тим, що у місті йдуть концерти або люди ходять у кафе чи кіно. Вони дивуються тому, що знайомі постять фотографії святкування дня народження чи ще якогось свята. Це як попасти в паралельну реальність!

З іншого боку, світ в паралельній реальності також відчуває провину, сором, здивування, страх. І намагається робити все, що від нього залежить, щоб покращити життя тим, хто знаходиться в небезпеці.

Як можна посміхатись та радуватись, коли йде війна?

Існує теорія базових емоцій людини. Завдяки емоціям ми можемо задовольняти свої потреби. Радість – одна із списку базових емоцій. Це позитивні переживання, проявом яких є посмішка, сміх. Завдяки цьому людина відчуває наповнення енергією. Енергія – наш ресурс, який дозволяє діяти. Чим більше в житті є позитивних моментів – тим більше енергії і сил це дає. Радість можна відчувати від простих речей. Наприклад, попити води, сховатися від дощу, лягти поспати, зробити фото тощо.

Кожній людині потрібна ця емоція, вона дозволяє діяти та відчувати себе емоційно живим. Тому немає нічого ганебного в тому, щоб почуватися радісно. Звичайно, радістю хочеться поділитися з іншими і соцмережі не виключення.

Коли людина ділиться своїми фотографіями, життєвими переживаннями в соцмережах, вона часто не враховує почуття інших, які можуть не розділяти її радості, а навпаки – дратуються.

Як робити дописи, щоб бережно віднестися до почуттів інших?

Як вести себе в соцмережах, щоб не склалося враження, що людина тільки веселиться під час війни?

Кожен з нас докладає максимум зусиль, щоб допомогти армії, людям, дітям, кинутим тваринам, один одному. Збираємо речі, готуємо їжу, закуповуємо продукти, перераховуємо кошти, плетемо маскувальні сітки, допомагаємо хто чим може.

Тому, роблячи пости в соцмережах, чергуйте їх. Війна стосується кожного. І не може в цей час життя складатися тільки зі свят. Враховуйте почуття людей.

Бережіть себе!

Ілюстрація wallpaperset.com

Зверніть увагу, ми писали про те як подолати емоційну кризу і думки про самогубство.

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Media не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: