Як подолати емоційну кризу і думки про самогубство?

Як подолати емоційну кризу і думки про самогубство?
Автор:
Ігор Тихолаз
Журналіст, блогер, публічний діяч. Головний редактор HUBZ Inform.
10.06.2022,
,
310 переглядів

Дуже часто в житті трапляється так, що руки опускаються і здається виходу з життєвої ситуації нема. Життя втрачає сенс та логіку, усі цінності не мають значення, усе що навколо – не задовольняє, не приносить втіхи та розуміння. Ви думаєте про самогубство. Це – емоційна криза. Але з цим можна і треба справлятись!

Пам’ятайте, що ви не самі

Якщо іноді вам здається, що життя важке і жити більше не варто, пам’ятайте, що ви не самотні. Багато людей пройшли через те, з чим зараз стикаєтеся ви, і сьогодні вони продовжують жити. Ви можете вийти з цього стану. Є люди, які можуть вам допомогти. Вони поруч!

Поговоріть про те, що ви відчуваєте

Говорити про самогубство – це нормально. Після таких розмов вам може полегшати. Поговоріть із членом родини або другом, якому довіряєте. Якщо ви релігійна людина, поговоріть із кимось зі своєї релігійної спільноти, кому можете довіряти.

Приєднайтеся до групи взаємодопомоги

Приєднайтеся до групи самодопомоги або підтримки для людей, які мають досвід заподіяння собі ушкоджень. Ви можете допомогти один одному відчувати себе краще. Такі спільноти існують, їх можна віднайти в соціальних мережах, скористайтесь порадами тих, хто вже пройшов через це.

Обов’язково зверніться за професійною допомогою

Думки про самогубство або заподіяння собі ушкоджень – це ознака серйозного емоційного розладу. Ви в цьому не винні, адже таке може трапитися будь із ким. Зверніться по допомогу до фахівця, наприклад до лікаря або психолога. За потреби зверніться по невідкладну допомогу. Не зволікайте з цим!

І саме головне. Якщо ви вважаєте, що вам або людині, яку ви знаєте, загрожує безпосередня небезпека, зателефонуйте в служби екстреної допомоги або на телефон довіри. Ми публікуємо контакти таких служб – збережіть цю інформацію, вона може врятувати життя вам або вашим близьким.

Телефони довіри в Україні

  • “Lifeline Ukraine” https://lifelineukraine.com,  пошта help@lifelineukraine.com, телефон 7333
  • “La Strada Ukraine” телефон 0800 500 335 або 116123
  • “National Child Toll-Free Hotline” (для молоді) телефон  0800 500 225 або 116111
  • “Dovira” пошта dovira-1558@ukr.net, телефон 1558 або 096 000 1558

………………………

Ілюстрація lc-neuro.com.ua

Зверніть увагу: ми раніше розповідали про затяжну депресію – і назвали її основні причини.

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Публікації HUBZ Inform не є медичними матеріалами. Якщо у вас виникли проблеми зі станом здоров'я - вам потрібно негайно звернутись до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: